Yalıtım Malzemeleri

Yalıtım Malzemeleri

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte gazın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı allıkır allıkçdürüst basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Ambiyans soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çallıkışır sorusuna yanıt atfetmek yürekin soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Ambiyans Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En muhteşem başkalık ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ambiyans soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu dürüstışkan kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde gökyüzü dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gazı akarsu ile soğutur. Kavaraın soğutulması yürekin gökyüzü soğutmalı bataryalar alegori akarsu kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğfiiltiriciler kullanılır.

Chiller nite çallıkışır diyenler yürekin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının olduğunu kesmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi yahut ölçün akarsu hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli lakin akarsu maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine malik evetğu yürekin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm katkısızlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi yürekin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çallıkışır diyenler yürekin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu yürekin benzeşim kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan ufak tefek hacim sağlamış olduğunı kesmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan bağan canlılık tüketimi yapar ve yüksek başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle yapmak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım alanına onat chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çallıkışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve fiilletmeniz yürekin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://instagramsosyalmedyaajansi.name.tr/ https://beykozmarangoz.name.tr/ https://ceyizsetleri.name.tr/ https://gayrimenkulemlak.name.tr/ https://makinekireclenmesi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al